Tradicinis Mariačio muzikos žanras

mariacis-0ecc2e369cdf42fb33f5c68edca62a46.png
TARPTAUTINIAME NEMATERIALAUS KULTŪROS PAVELDO FESTIVALYJE „LAUKSNOS“ BUS PRISTATYTAS TRADICINIS MARIAČIO MUZIKOS ŽANRAS (styginių bei trimitų muzika ir dainos), kuris į UNESCO reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą įtrauktas 2011 m.
Mariačis – vienas populiariausių Meksikos tautinės muzikos žanrų. Tai tradicinė meksikiečių muzika ir neatsiejama Meksikos kultūros dalis.
Tradicinės mariačio grupės, sudarytos iš dviejų ar daugiau narių, dėvi čaro (isp. charro – Meksikos raiteliai, galvijų ir žirgų prižiūrėtojai) kostiumus su skrybėlėmis plačiomis atbrailomis ir dainuoja, pritariant styginiais ir pučiamaisiais instrumentais. Pirmieji mariačiai buvo meksikiečių gatvės muzikantai.
Tradicinė ansamblių sudėtis – trimitai, smuikai, vihuela (penkiastygis smuikas) ir guitarrón (šešiastygė žemo registro bosinė gitara). Repertuarą sudaro įvairių regionų dainos, charabės, menuetai, polkos, valonos, skotišai, valsai ir serenados, taip pat corridos (tipiškos meksikietiškos baladės, pasakojančios apie mūšius, žymius žygdarbius ir meilės romanus) ir tradicinės kaimo gyvenimą vaizduojančios dainos. Muzikos ir dainų mokomasi iš klausos, tradicija iki šiol perduodama iš kartos į kartą.
Šiuolaikinė mariačio muzika perėmė kitus žanrus, tokius kaip ranchera dainos, bolero ranchero ir net kumbija iš Kolumbijos.
Mariačio muzika ispanų kalba ir įvairiomis Vakarų Meksikos indėnų kalbomis perteikia pagarbos Meksikos regionų gamtos paveldui ir vietos istorijai vertybes.
BIRŽELIO 29 D. festivalio metu mariačio muzikos žanro tradiciją pristato grupė MARIACHI EL MEXICANO.
„Mariachi El Mexicano“ atlieka tradicinius meksikietiškos muzikos kūrinius. Gyvybingas muzikantų atliekamas mariačis ir spalvingas kostiumų derinys sukuria ypatingą meksikietiškos fiestos atmosferą.
Grupės vadovas – Pablo Aguilar.