Tradicinis lenkų šokis POLONEZAS

tradicinis lenkų šokis POLONEZAS-6d38f5bebe14b54ebac85bec7a78c593.jpeg
Tarptautiniame nematerialaus kultūros paveldo festivalyje „Lauksnos“ bus pristatytas tradicinis lenkų šokis POLONEZAS, kuris į UNESCO reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą -įtrauktas 2023 m.
Polonezas yra linksmas lenkų grupinis šokis, kurį gali šokti nuo kelių iki kelių šimtų porų. Šokio metu poros atlieka įvairias figūras, pavyzdžiui, iškelia sukabintas rankas, kad padarytų tiltelius, po kuriais gali praeiti kiti dalyviai. Kadangi polonezo tempas yra vidutinis, patirties neturintys dalyviai gali stebėti kitus ir prisijungti prie šokio. Šiandien polonezo šokimo tradicija neatsiejama nuo išleistuvių – moksleivių pobūvio. Kai kuriose bendruomenėse polonezas taip pat šokamas per vestuves, naujametinius ar karnavalo pokylius ir kitas šventes. Ši tradicija paprastai perduodama šeimose, švietimo įstaigose, šokių kolektyvuose ir vietos bendruomenėse. Kadangi šokis plačiai paplitęs lenkų kultūroje, bendrą supratimą apie jį ir jo socialines reikšmes didina literatūra, muzika ir kinas. Kadangi šį šokį dažnai šoka įvairaus amžiaus ir išsilavinimo žmonės, jis taip pat skatina vienybę, solidarumą ir dialogą. 
BIRŽELIO 28 D. FESTIVALIO METU POLONEZO TRADICIJĄ PRISTATYS POZNANĖS TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETO LIAUDIES ŠOKIŲ ANSAMBLIS POLIGRODZIANIE.
Viskas prasidėjo 1973 m., kai Zbigniewas Solakas Poznanės technologijos universitete įkūrė liaudies šokių ansamblį – seniausią šiuo metu Poznanės akademinėje aplinkoje veikiančią folkloro instituciją. Per 48 veiklos metus „Poligrodzianie“ tapo viena įspūdingiausių ir didžiausių folkloro institucijų Lenkijoje. 2000 m. įvestos tarptautinės pamokos, padedančios užsienio studentams susipažinti su lenkų paveldu.
Ansamblį sudaro daugiau nei 40 šokėjų ir dainininkų. Kaip vienas didžiausių Lenkijos kultūros paveldo ambasadorių, ansamblis aplankė 68 pasaulio šalis, du kartus koncertavo Jonui Pauliui II, Niujorko merui, Kota Kinabalu regiono karaliui, keturis kartus UNESCO, daugelio šalių, tokių kaip Izraelis, Malta, Malaizija, Pietų Korėja, Kinija, Airija ar Meksika, prezidentams ir ministrams.
Ansamblis koncertavo prestižinėse Milano ir Našvilio scenose, Disneilende arba Tibeto prerijose ir daugiau nei trisdešimčiai tūkstančių žiūrovų Kinijoje. Ansamblis POLIGRODZIANIE atstovavo Lenkijai Teatro olimpiadoje Indijoje. 2015 m. rugpjūtį V-ajame pasaulio folkloro čempionate Neseberyje, Burgaso srityje, Bulgarijoje, pelnė aukso medalį ir GRAND PRIX. 
Lenkijos kultūros ministras liaudies šokių ansambliui „Poligrodzianie“ suteikė Lenkijos kultūros ambasadoriaus vardą. Nuo 2014 m. ansamblis yra Didžiosios Lenkijos kultūros ambasadorius. 
Vadovė Marzenna Biegała-Howorska
Festivalio „Lauksnos" metu ansamblis pristatys programą „Nuo kaimo iki rūmų – nuo pasivaikščiojimo šokio iki polonezo“.