Slovakijos ir Čekijos lėlių teatras
- Titulinis
- Festivaliai
- Lauksnos
- 2024
- Tradicijos
- Slovakijos ir Čekijos lėlių teatras
Slovakijos ir Čekijos lėlių teatras į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą įtrauktas 2016 m.
Lėlių teatras Slovakijos ir Čekijos bendruomenėms yra ne tik populiari tradicinės pramogos forma, bet ir būdas perteikti pasaulio viziją bei edukacinė priemonė, skleidžianti moralines vertybes. Lėlės, kurių personažai yra tikri arba išgalvoti, dažniausiai gaminamos iš medžio ir animuojamos įvairiais būdais. Pirmosios šią tradiciją puoselėjo keliaujančių lėlininkų šeimos, kurių darbuose vėliau pasireiškė vietos kalbos ir temų įtaka, pasitelkdamos būtent savitų bruožų komiškas figūras. Lėlių teatras yra neatsiejama Slovakijos ir Čekijos vietinio teatro ir literatūrinės tradicijos dalis. Jis taip pat atlieka svarbų vaidmenį socializacijos procese, padėdamas atlikėjams tobulėti kaip kūrybiškai mąstantiems žmonėms ir mokytis bendradarbiauti, bendrauti bei stiprinti savo tapatumo jausmą visuomenėje. Kartu su kitais tradiciniais ritualais ir šventiniais renginiais, tokiais kaip atlaidai, turgūs ir mugės, lėlių spektakliai šiandien vyksta įvairiomis formomis, tačiau vis dar remiasi tradicijomis. Tradiciją puoselėja atlikėjai, dramaturgai, lėlių ir kostiumų kūrėjai, scenografai. Įgūdžiai perduodami imituojant ir praktikuojant atlikėjų bendruomenėse, o Slovakijoje jie perteikiami ir tradicinėse lėlininkų dinastijose, taip pat per ne pelno siekiančių organizacijų bei muzikos ir meno mokyklų rengiamus seminarus.
BIRŽELIO 29 D. IR BIRŽELIO 30 D. festivalio LAUKSNOS metu, lėlių teatro tradiciją pristatys nepaprastai talentingų lėlininkų grupė iš Čekijos „Divaldo Spejbla a Hurvinka", palaikanti marionečių – virvelėmis judinamų lėlių – tradiciją nuo pat teatro įkūrėjo Josefo Skupos laikų. Naujoji lėlininkų karta su dideliu susidomėjimu ir meistriškumu perkelia tradiciją į XXI amžių.
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Įm. k. 190464357
I-III 08.00-17.00
IV 08.00-18.00
V 08.00-16.00
Pietų pertrauka 12.00-13.00
Informacija apie edukacijas:
+370 60828792
Registracija į edukacijas:
el. p. edukacijos@etnocentras.lt
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Pasirinkimas | Paaiškinimas |
---|---|