Kaustineno smuikavimas ir kitos su tuo susijusios praktikos

j-3cb7be4e37f6460d7db143dcb06494b0.png
Tarptautinio nematerialaus kultūros paveldo festivalio ,,Lauksnos” metu bus pristatytas KAUSTINENO SMUIKAVIMAS IR KITOS SU TUO SUSIJUSIOS PRAKTIKOS
2021 m. tradicija įtraukta į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.
Kaustineno liaudies muzika – tai suomių tradicija, kurioje pagrindinis, nors ir ne vienintelis, melodinis instrumentas yra smuikas. Būtent smuikas (su kitais instrumentais ar be jų) diktuoja šokių ar dainų tempą. Muzikai, pagrįstai grojimu iš klausos, būdingas sinkopuotas ir akcentuotas ritmas, pagal kurį lengva šokti. Savitas Kaustineno liaudies muzikos stilius ir grojimo technika gyvuoja jau daugiau nei 250 metų, o šios vietovės muzikantų repertuare yra keli šimtai melodijų. Kaustineno liaudies muzika grojama įvairiomis progomis: privačiai, bendruomenėse, viešose šventėse, vestuvėse ir kitose ceremonijose, koncertuose ir viešose improvizacijose bei kasmetiniame Kaustineno liaudies muzikos festivalyje. Atlikėjai dažnai vilki tradicinius kostiumus. Dauguma Kaustineno ir kaimyninių bendruomenių gyventojų šią muziką laiko esminiu savo asmeninio ir bendruomenės identiteto aspektu, net jei patys tradicijos nepuoselėja. Manoma, kad ji simbolizuoja priklausymo bendruomenei jausmą ir yra laikoma priemone ryšiams tarp kartų stiprinti. Šios tradicijos reikšmė akivaizdi viešųjų erdvių pavadinimuose ir simboliuose - pavyzdžiui, Kaustineno herbe vaizduojamas smuikas.
FOLKLORO ŠOKIŲ IR MUZIKOS GRUPĖ „OTTOSET” (SUOMIJA)
Kaustineno (Suomija) jaunimo asociacijos liaudies šokių ir muzikos ansamblis „Ottoset“ įkurtas 1985 m. Jo šaknys siekia senąsias Kaustineno liaudies šokių ir liaudies muzikos tradicijas. Svarbiausia asociacijos misija – sudaryti sąlygas vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems užsiimti liaudies šokiu ir liaudies muzika kaip prasmingu ir lavinančiu pomėgiu.
Jaunimo asociacija ir „Ottoset“ gerbia, vertina bei saugo savo vietinį nematerialųjį kultūros paveldą, Kaustineno smuikavimo bei liaudies šokių tradicijas ir yra aktyvūs šių gyvųjų tradicijų puoselėtojai. Ansamblio šokėjai, pradėję šokti liaudies šokius būdami trejų ar ketverių metų, dabar jau jaunuoliai. Jie nori tobulėti ir kaip šokėjai, ir kaip kolektyvas. Repertuarą sudaro tradiciniai suomių liaudies šokiai ir naujos jų interpretacijos. Grupėje yra 16 šokėjų, o kapeloje – šeši muzikantai. 
Grupės meno vadovė ir choreografė – Miia Timonen. 2022 m. ji buvo išrinkta Suomijos metų liaudies šokių vadove.