Naujienos
Paroda
2016 Lapkričio 14

Dailininko Gvido Latako tapybos darbų paroda „Nekalendoriniai“. Parodos autorius – ypatingai daugiabriaunis menininkas, kuris ir tapo, ir kuria poeziją, ir juvelyrinius dirbinius, dirba pedagoginį darbą. G. Latakui patinka susigulėjusios tradicijos ir senos temos mene, kurios atliepia į autoriaus tikėjimą senųjų vertybių restauracija. Parodos atidaryme klaipėdiečiai išvys ne tik autoriaus tapybos darbus...

„Nekalendoriniai“ – parodos autorius prisimena išmintingojo Erazmo iš Roterdamo žodžius – juk ne visi dangaus šventieji puikuojasi mūsų kalendoriuose, juk daug yra tylių mažų Kristaus vynuogyno darbininkų, apie kurių buvimą nė nenutuokiame. Taigi, jie niekad nepapuls kalendoriuosna, tačiau kaip tik jie palaiko pasaulio pusiausvyrą. Dailininko kūriniuose nefigūruoja naujovės, šiandieninės aktualijos, kurios anot autoriaus „nėmaž neįkvepia“. Senos istorijos, siužetai neatsidūrę kalendoriuose atranda savo vietą G. Latako drobėje.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

Paroda veiks iki lapkričio mėn. pabaigos

 
Advento kalendoriaus dirbtuvės šeimai
2016 Lapkričio 07

 

Artėjant adventui, Klaipėdos etnokultūros centras kviečia šeimas į advento kalendoriaus dirbtuves,

vyksiančias šeštadieniais, lapkričio 19 ir 26 dienomis 11.00 val.

Advento kalendorius, kurį kurs visi šeimos nariai, įprasmins šv. Kalėdų laukimą, taps jaukia namų puošmena, sukurta pačių rankomis bei glaudžiai susijusia su tradicine namų puošyba. Šventiniu laikotarpiu lietuviai namus puošdavo įvairiomis rankų darbo puošmenomis, dažnai pagamintomis iš popieriaus, – tai tradicinės užuolaidėlės, popieriniai lentynėlių, lempų gaubtų, paveikslų papuošimai ir kt. Šios puošmenos sunkiai pritaikomos šiuolaikiniuose namuose. O ką, jei tradicinis karpinys nutūptų ant advento kalendoriaus? Būtų gražu ir prasminga.

Lankytojai išgirs advento kalendoriaus atsiradimo istoriją, išmoks išlankstyti maišelius bei iškarpyti tradicinį karpinį, vėliau viską sukomponuos į bendrą kompoziciją.

Būtina registracija tel. (8 46) 310022

Tai projekto „Tradicija šeimai“, iš dalies finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, renginiai.

 

 

 
Lopšinės ir žaidinimai
2016 Lapkričio 05

Jaukieji pirmadienio priešpiečiai šeimoms su mažyliais!!!

Kiekvieną pirmadienį kviečiame Jus į Klaipėdos etnokultūros centrą, „Tradicinių lopšinių ir žaidinimų“ užsiėmimus. Pirmadienio priešpiečiuose lauksime visų: ir pilvukuose, ir vežimukuose, ir savo kojytėmis su mamytėmis atskubančių mažylių!

Užsiėmimai vyksta: 10 val. - „jaunesniųjų grupė“ šeimos su mažyliais iki 1 m. bei augančiais pilvukuose), o 11 val. – „vyresniųjų grupė“ (šeimos su mažyliais nuo 1 m.).

Registruotis galite telefonu (8 46) 312113 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Svarbu: nenorime klaidinti nežinančiųjų, todėl informuojame, kad pagrindinis užsiėmimų tikslas yra ne vaikučių muzikinis lavinimas, o siekis sugrąžinti tradicinių kūrinėlių, skirtų mūsų mažiesiems, skambėjimą namuose. Taigi tai, ką veikiame šių užsiėmimų metu, yra skirta išmokti ne vaikui, o tėveliams ar kitiems vyresniesiems... O kol tėveliai mokosi, vaikučiai smagiai leidžia laiką bendraamžių draugijoje.

Taip pat svarbu: lopšinės, mylavimai, sūpavimai, kykojimai, žaidinimai yra nesudėtingi, lengvai įsimenami ir improvizuojami, todėl net ir neturint didelių muzikinių gebėjimų gali tapti kasdiene jūsų bendravimo su kūdikiu forma. Ar esate girdėję apie mamos dainavimo įtaką pilvelyje nešiojamam kūdikiui, apie sūpuojant, myluojant mažylį kuriamą saugų prieraišumą, apie paaugusio vaikelio supažindinimo su jo kūno dalimis ar jį supančiu pasauliu per tradicinius dainelių tekstus galimybes ir pan.? Išbandykite ir įsitikinkite!

 
Latvijos Respublikos nepriklausomybės dienos minėjimas
2016 Lapkričio 01

Latvijos Respublikos nepriklausomybės dienai – meninės dokumentikos filmo „Vėjų žemė“ pristatymas.

Lapkričio 16 d. 17.30 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) tradiciškai bus minima Latvijos Respublikos nepriklausomybės diena. Klaipėdiečius ir miesto svečius kviečiame į intriguojančio, jausmingo dokumentinio filmo „Vėjų žemė“ pristatymą. Renginyje dalyvaus filmo režisierius Ernestas Samsonas, prodiuserė Viktorija Jonkutė, filmo veikėjai Kuršių kultūros draugijos nariai (Šventoji), Latvijos Respublikos ambasadorius dr. Einaras Semanis. Renginį ves prof. dr. Dalia Kiseliūnaitė.

„Vėjų žemė“- tai vizualus pažintinis ir išpažintinis pasakojimas apie kuršių bendruomenę, jos senosios kartos atstovus. Filmas atskleidžia mažai kam bežinomus Šventosios istorijos fragmentus, išryškinančius jos kultūros daugiasluoksniškumą ir ryšį su latviškąja, baltiškąja kultūra. Sykiu tai yra kalbėjimas apie žmogaus ryšį su sava ir svetima kultūra, tauta bei vieta, kurioje gimei ar gyveni. Filmo veiksmas vyksta Lietuvos-Latvijos pasienyje – ribinėje vietoje, kurioje susitinka du skirtingi kraštai, skirtingos jų tradicijos ir žmonės. Kitokie, bet kažkuo vis vien savi ir artimi. Ar įmanoma išlaikyti, perduoti (pra)nykstančios bendruomenės identitetą ir kiek jis yra ar gali būti svarbus ateinančioms kartoms? Gal būtent kuršių palikuonys, Lietuvos pajūrio latviai yra jungiantis baltiškumo dėmuo, lietuvių bei latvių tarpusavio jungtis? Ką reiškia būti latviu lietuvių žemėje? Ar įmanoma būti savu svetimoje žemėje, ar svetima žemė ir jos žmonės gali būti savi?

Renginys nemokamas.

Maloniai kviečiame dalyvauti.

 
MOLIO MONAI
2016 Spalio 10

 
Auksinis feniksas
2016 Spalio 09

 
Tradicinių šokių klubas
2016 Spalio 06

 

 
Tradiciniai giedojimai
2016 Spalio 02

Spalio 24 d. 17.30 val. kviečiame į Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) vyksiantį Tradicinių giedojimų vakarą „O Dūšia nemari“, kuriame dalyvaus liaudiškų giesmių pateikėjos seserys – Zita Žemekienė, Elena Pakalniškienė, Marija Birbalienė iš Veiviržėnų (Klaipėdos r.), Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės liaudiškų giesmių ansamblis (vad. Vidmantas Budreckis), renginį ves kun. dr. Saulius Stumbra.

Visų Šventųjų ir Vėlinių dieną lankome savo artimųjų kapus, uždegame žvakelę, sukalbame maldą. Dar kai kuriose kapinėse galima sutikti ir patrūbočių kompaniją, kurių paprašius pagiedos prie Jums artimo žmogaus kapo – tai jau nykstanti tradicija, buvusi gaji visoje Žemaitijoje. Keičiasi ir budėjimo prie mirusiojo, dar kitaip vadinamų Budynių tradicijos, o kokios jos buvo seniau, kas buvo giedama jų metu? Šį Tradicinių giedojimų vakarą ir skambės kantičkinės bei tradicinės šermeninės giesmės.

Šis renginys tarsi tąsa, Tradicinių giedojimų vakaro „Gyvasis Aukso Šaltinis“, vykusio Klaipėdos etnokultūros centre balandžio mėnesį.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 4 iš 40
Etnokultūros centras