Vėlungis


Vaikų ir jaunimo etninės kultūros stovykla - šventė "Vėlungis" organizuojama nuo 1992 m. Tai tradicinis Klaipėdos etnokultūros centro renginys, kurio bene labiausiai laukia jaunimas. Iš pradžių tai buvo tik regioninė šventė, nuo 1997-ųjų ji tapo tarptautine, dar po penkmečio, nuo 2002 m., "Vėlungis" virto kūrybine stovykla - švente, kuri pajūryje rengiama kas antrus metus. Staigaus, greitai kylančio, kartais drungno vasaros vėjo vardu pavadinta stovykla suburia vaikus, mylinčius savo kraštą, jo senąsias tradicijas bei folklorą, lankančius folkloro kolektyvus.
Kūrybinės stovyklos dalyviai tris dienas mokosi tradicinių amatų, muzikavimo, žaidžia žaidimus, šoka folklorinių šokių vakaruose, eina į pažintines ekskursijas. Ketvirtą dieną Klaipėdos senamiestyje vyksta šventė, kurioje pristatomi stovyklautojų parengti projektai. Šventės žiūrovai taip pat tampa linksmybių dalyviais, jie įtraukiami į vyksmą ir kartu su jaunaisiais atlikėjais šoka, dainuoja, bando tradicinius amatus.
"Vėlungis" - vienintelis toks renginys regione, sukviečiantis folkloru besidominčius vaikus. Stovykloje - šventėje yra dalyvavę folkloro kolektyvai iš kitų Lietuvos etnografinių regionų, Čekijos, Gruzijos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos, Baltarusijos.

 2011 m. vaikų ir jaunimo etninės kultūros stovyklos "Vėlungis" akimirkas rasite  http://www.facebook.com/media/set/?set=a.242870429146634.38660.120089168091428&type=3

 
Etnokultūros centras