Kita

Pamario krašto teatralizuota programa

„Vėjų marės, medaus upės“

Jūsų mieste

Minint Etnografinių regionų metus Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro folkloro ansamblis „Kuršių ainiai“ (vad. Jolita ir Alvydas Vozgirdai) naujausią programą „Vėjų marės, medaus upės“ gali pristatyti ir Jūsų mieste, bendruomenėje.

Teatralizuotoje programoje – pamario krašto gamtos, žmonių būties ir buities paveikslėliai, kuriuose skleidžiasi unikali lietuvininkų pasaulėjauta, savitas gyvenimo būdas.

Vėjų ir milžinų pėdsakai, nelengva žvejų šeimos lemtis, jomarko linksmybės, bitinkavimo pamaryje paslaptys, sunkius darbus lydintys pašmaikštavimai, netekties skausmas, vestuviniai džiaugsmai ir bauginanti karo nuojauta – tokia savitai dėliojama šio krašto žmonių gyvenimo mozaika.

Programos metu išgirsite: pamario krašto dainas ir muzikinius kūrinius, smulkiąją tautosaką, pasakojimus. Regėsite: šokius ir ratelius, šeimos apeigų, švenčių ir kasdienių ritualų, senųjų darbų, tikėjimų bei papročių atspindžius ir interpretacijas šiandienos žvilgsniu.

Scenarijaus autorė ir režisierė Jolita Vozgirdienė.

Programos konsultantai: Rūta Grumadaitė-Pabarčienė, Gintarė Radvilavičiūtė, Dovilė Binkauskaitė

Dviejų dalių spektaklio trukmė – 1,5 val., yra galimybė pristatyti vieną kurią dalį; dalyvių skaičius – apie 30 žmonių;

Techniniai reikalavimai: scenos dydis apie 50-60 m², gera akustika, užkulisiai, pageidautina apšvietimas ir scenos šviesų operatorius.

Užklausas kviečiame siųsti šiuo el. pašto adresu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Išsamiau apie programą http://issuu.com/diena/docs/2015-06_durys

Folkloro spektaklis „Už stalelio sėdau“

Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro folkloro ansamblis „Alka“ pristato naujausią Mažosios Lietuvos programą „Už stalelio sėdau“, kurią gali išvysti Jūsų bendruomenės, miestelio, miesto gyventojai bei svečiai.

Tai nauja programa – folkloro spektaklis, sukurtas iš autentiškų Mažosios Lietuvos pasakojimų ir dainų, perpintas muzika ir šokiais. Veiksmas vyksta Klaipėdos krašto karčemoje, kur po turgaus susitinka ūkininkai, amatininkai ir žvejai, buvę kaizerio kareiviai ir tekėti subrendusios merginos, kaimynai, draugai ir mažai pažįstami. Čia ne tik gurkšnojamas alus, bet ir susipažįstama, vyksta sandoriai, dalijamasi turgaus įspūdžiais ir patirtimi, pasakojamos naujienos ir paslaptingos istorijos. Susiburia draugiška kompanija, kurioje netrūksta ryškių charakterių, asmenybių, šmaikštumo ir šaunumo. Šeimininkauja linksma „šinkorka“ ir jos dukrelė, retsykiais į savo kalbą įterpdamos vokiškų žodelių... 45 min. trukmės vaidinime šmėsteli svarbiausi to meto Klaipėdos krašto bruožai, kai kam pažįstami iš šeimos, o kai kuriems iš skaitytų Simonaitytės ar Zudermano kūrinių. Šioje berods smagioje vakaronėje pasigirs ir dramatiškų gaidų...

Orūs ir praktiški klaipėdiškiai buvo nuoširdūs, draugiški, kaimyniški, pagarbiai vertinantys save ir kitą žmogų, o jų moralinės vertybės tikrai dar nepaseno.

Ar tai alaus reklama, įsitikinsite patys.

Scenarijaus autorė ir režisierė Dalia Kiseliūnaitė

Kapelos vadovas Martynas Ratas, scenografas Andrius Sirtautas, choreografas Vidmantas Mačiulskis

Spektaklio trukmė – 45 min., spektaklyje vaidina 25 žmonės.

Techniniai reikalavimai: įgarsinimas (lauko sąlygomis); scenos dydis ne mažesnis 30 m².

Užklausas kviečiame siųsti el. pašto adresu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

 

Tradicinis mergvakaris

Vestuvių išvakarės nuo seno vadinamos mergvakariu, vakarynomis arba pintuvėmis. Jų metu atliekamos atsiskyrimo nuo bendraamžių būrio, atsisveikinimo su tėvais, namais  apeigos. Jas atliekant, būsima jaunamartė paruošiama vestuviniam virsmui. Tradicinio mergvakario metu nuotaka patiria dvasinį susijaudinimą, ji sugraudinama, pravirkdoma. Iki pat šių dienų yra išlikęs tikėjimas – „jei neverksi per mergvakarį, ašaras visą gyvenimą liesi“.  Šiandieniniai mergvakariai tiek nutolo nuo lietuviškosios tradicijos, kad tapo vien tuščių linksmybių vakarėliais, nuotykių serija. O juk ir XXI-ame amžiuje mergvakaris gali turėti tradicinę – apeiginę dalį, ar bent jau įsileisti  vieną kitą tradicinį elementą.

 

Klaipėdos etnokultūros centras siūlo tradicinių mergvakarių organizavimo paslaugas. Kviečiame užsisakyti 1,5 val. trukmės mergvakario programą Klaipėdos etnokultūros centro patalpose. Kiekvienas užsakymas derinamas individualiai, atsižvelgiant į užsakovo poreikius.

Vieta: Klaipėdos etnokultūros centras (Daržų g. 10, Klaipėda).

Informacija tel. (8-46)-310022 arba el. p.: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 
Etnokultūros centras