Vorusnėlė

 

Vadovė Dalia Kiseliūnaitė

"Vorusnėlė" gyvuoja nuo 1989 m. Svarbiausia kolektyvo veiklos kryptis - Mažosios Lietuvos liaudies kūrybos propagavimas, jaunimo kūrybingumo ugdymas, švietėjiška veikla. Išskirtinis bruožas - dėmesys ne tik pasaulietiškajam, bet ir religiniam Mažosios Lietuvos etninės kultūros palikimui. Ansamblio nariai per koncertus dėvi Mažosios Lietuvos kostiumus.

Kolektyvas dažnas tarptautinių folkloro festivalių dalyvis, o 2004 metais "Vorusnėlė" buvo nominuota geriausiu Lietuvos vaikų folkloro ansambliu ir apdovanota "Aukso paukšte". Ansamblio dainos įrašytos garsajuostėje "Vorusnėlė", kompaktinėse plokštelėse "Jau saulelė" (kartu su folkloro ansambliu "Alka"), "Ten ant jūračių". Parengtos programos: "Eisiu į girelę", "Vorusnėlė", "Štai iš dangaus aš ateinu", "Širdingai aš geidauju", "Aš turėjau gaidelį", "Ir aš mažas buvau", "Aš viens keleivis", "Už jūrėms marėms", "Tą garbę gavome užgimę", "Sningant", "Jau saulelė..." (folkloro spektaklis pagal K. Donelaičio "Metus"), "Ten ant jūračių", "Giedok, tu mano siela".

2012 m. įvyko folkloro spektaklio "Jau saulelė" pagal K. Donelaičio poemą "Metai" premjera (scenarijaus autorė ir režisierė - Dalia Kiseliūnaitė, atlikėjai: folkloro ansamblis "Alka", vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis "Vorusnėlė" ir kt.)

"Vorusnėlės" muzikantai groja kanklėmis, psalteriu, cimbolais, lumzdeliu, skudučiais, smuiku, basedle.

Daugiau informacijos:
www.liuteronai.lt
www.myspace.com/vorusnele

 

Foto:


 

Audio:
Video: Koncertas Vilniaus mokytojų namuose, 2005 m.

 
Etnokultūros centras