Šeimų laisvalaikis – Etnokultūros centre
2010 Spalio 15

 

 

 

Šeimos, mėgstančios laisvalaikį leistį kartu, vertinančios ir puoselėjančios tradicinę kultūrą, kviečiamos į projekto „Tradicija šeimai“ renginius  spalio 16 – lapkričio 26 dienomis Etnokultūros centre. Praktinių užsiėmimų metu bus mokomasi sodų vėrimo, tapymo tradiciniais ornamentais,  delmonų siuvinėjimo,  mažylių kykavimų-mylavimų ir tradicinių žaidimų. Teorinėse paskaitose bus galima daugiau sužinoti apie lietuvių šeimo s papročius. Projektą remia Kultūros rėmimo fondas

 

 

 

 

 

Tėveliai, mamytės ir vaikučiai, norintys kartu kurti tradicines namų puošmenas,  kviečiami registruotis į pirmąjį užsiėmimų ciklą ir pasimokyti sodų vėrimo. Sodai – nuo seno buvo gaminami šeimos švenčių progomis. Tai puošnūs šiaudiniai dirbiniai, kuriuos nepelnytai pamiršome, o prisiminti juk niekada nėra vėlu. Keturių užsiėmimų metu tautodailininkė Margarita Macijauskienė kalbės apie sodų prasmę, paskirtį,  regioninius savitumus, žaliavos paruošimą, išduos sodų vėrimo paslaptis bei padės kiekvienai šeimai pasigaminti sodą savo namams. Tėveliai galės gaminti šiaudinį rombo pavidalo pagrindą, o vaikučiai – reketukus, žvaigždutes, paukštelius ar saulytes, kurie kabinami ant sodo kampų ar viduryje.

Sodų vėrimo užsiėmimai (mokami) vyks spalio 16  - lapkričio 13 d., šeštadieniais, 11.00 val.

Būtina registracija tel. 8-46-310022

 

 

 

Jau galima registruotis ir į kitus projekto „Tradicija šeimai“ praktinius užsiėmimus:

Dekoravimas liaudiškais ornamentais su tautodailininke Angele Rauktiene. Lapkričio 6 - 27 d., šeštadieniais, 12.00 val.

Delmonų siuvinėjimas su dailininke Elena Matulioniene. Lapkričio 27 d. – gruodžio 18 d., šeštadieniais, 11.00 val.

Mažųjų žaidinimai, lopšinės (esamoms ir būsimoms mamytėms su vaikučiais). Veda Rita Šukienė.  Lapkričio 19 d., 26 d.,  gruodžio 10 d., 17 d. , penktadieniais, 17. 00 val.

Tradiciniai vaikų žaidimai (įvairaus amžiaus vaikams). Veda Jonas Kavaliauskas.  Lapkričio  5 – 26 d., penktadieniais, 17.00 val.

Būtina išankstinė registracija tel.: 8 46 31 00 22, užsiėmimai mokami.

 
Etnokultūros centras