Mažosios Lietuvos amatystės renginiai

REGISTRACIJA Į UŽSIĖMIMUS BAIGTA. 

Mažosios Lietuvos amatystės projektas tęsiasi! Besidominčius šio krašto amatais bei rankdarbiais kviečiame į Klaipėdos etnokultūros centrą (Daržų g. 10). 

                      Tęstiniuose praktiniuose siuvinėjimo užsiėmimuose, kurie vyks trečiadieniais, 17.30 val. Diržus siuvinėsime sausio 17, 24,31 d. delmonus – vasario 21, 28 d., kovo 7 d. tautinio kostiumo detalių siuvinėjimo ciklą užbaigsime balandžio 4, 11, 18 d. skarelių siuvinėjimu. Norinčius sudalyvauti edukacijose kviečiame registruotis tel. (8 46) 310022

Klaipėdos krašto kostiumo detalių siuvinėjimas, spalvų deriniai – išskirtiniai ir reprezentuojantys regioną. Meniškai ir spalvingai siuvinėta moterų, neretai būsimų nuotakų. Didelio kruopštumo reikalaujantis rankdarbis su išsiuvinėtu ornamentu, inicialais ar data būdavo padovanojamas brangiam žmogui ar perduodamas dukrai. Siuvinėdavo įvairiais raštais: mažais, tiesiais dygsniais, plačiomis, didelėmis grandinėlių siūlėmis, eglutės dygsniu, žuvies ašakų ar medelių su šakelėmis raštais.

                      Merginos siuvinėdamos tam tikras rūbo detales siekdavo ne tik pasipuošti ar išryškinti, bet taip atskleisdavo ir tam tikras savo būdo savybes kaip darbštumą, išmoningumą, estetinį supratimą ir t.t.   

Lauksime Jūsų!

Renginiai NEMOKAMI.

Projekto „Mažosios Lietuvos amatystė“ renginius iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

 

Data: 2018-01-24 | Pradžia: 17.30 val